Słoneczka 2015/16

Dzień Dziecka w przedszkolu na sportowo 1.06.2017

W tym roku w naszym przedszkolu najmłodsze grupy obchodziły Dzień Dziecka na sportowo. Oj,  wiele się działo. Pan Mateusz, który w przedszkolu prowadzi zajęcia z piłkami przygotował dla dzieci nie lada artakcje sportowe, a radości dzieci nie było końca. Były zabwy z piłką, ćwiczenia indywidualne i zespołowe, a na koniec Pan Mateusz nagrodził wszystkie dzieci słodką niespodzianką. Po powrocie do sal na dzieci czekały kolejne atrakcje i dużo słodkich niespodzianek :-)

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE W GRUPIE SŁONECZKA

Przed świętami Wielkanocnymi w grupie Słoneczka odbyły się zajęcia popołudniowe, w których uczestniczyły dzieci i ich rodzice. Wszyscy świetnie się bawili w rytm muzyki Klanzy, a dzieci zaprezentowały swoją wiedzę na temat otaczającej nas przyrody, a na koniec wspólnie wykonaliśmy balonowe zwierzaki: kaczki, kurki i kogtki :-)

FINAŁ AKCJI SZLACHETNA PACZKA 10.12.2016

Gorąco dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca za zaangażowanie się w słusznej sprawie, jaką jest niewątpliwie Akcja Szlachetna Paczka. W tym roku pomagaliśmy  mamie samotnie wychowującej dwuletnią córeczkę. Pani Weronika i mała Agnieszka z pewnością będą baradzo zadowolone z darów i prezentów, jakie otrzymała od Was Rodzice oraz całej załogi naszego przedszkola. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za okazałe serce :-)

Laureaci Konkursu ,,Jesienne drzewo" 2016

Miło nam przedstawić laureatów jesiennego konkursu pt. ,,Jesienne drzewo" organizowanego przez Słowiński Park Narodowy. W konkursie wzięło bardzo dużo dzieci, nie tylko z naszego przedszkola, ale również z innych placówek. Nagrodę i II miejsce zdobył Aleksander Chiloński z grupy Słoneczka, III miejsce i nagrodę zdobyła Kalinka Mike z grupy Domisie oraz nagrodę i wyróżnienie otrzymała Zuzia Szynkaruk. Gorąco naszym zwyciężcom gratulujemy!

Audycja muzyczna ,,Pojazdy dawniej i dziś" 18.11.2016

W piątek 18 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w audycji muzycznej pt. ,,Pojazdy dawniej i dziś". Podczas audycji dzieci śpiewały i poruszały się jak samochody. Wszyscy mieliśmy możliwość zapoznania się z historią powstawania pojazdów oraz jak wyglądał świat, kiedy ludzie zaczęli przemieszczać się z miejsca na miejsce. Najbardziej zadziwił dzieci wygląd pierwszego konia, który był duży, gruby i zarośnięty sierścią. 

Jesień tu, jesień tam...spotkanie popołudniowe z rodzicami w grupie Słoneczka 27.10.2016

27 października w grupie Słoneczka odbyły się popołudniowe zajęcia z rodzicami. Czas spędzony z rodzicami przebiegał pod hasłem: ,,Jesień tu, jesień tam, jesień bardzo dobrze znam". Były zabawy przy muzyce, piosenki o jesieni, liczenie szyszek, rozwiązywanie zagadek tematycznych oraz rozpoznawanie i nazywanie nazw drzew, owoców i warzyw, które najbardziej kojarzą się dzieciom z jesienią. Na zakończenie spotkanie dzieci wraz z rodzicami wykonały szyszkowe strachy, które zachwycały swoją niepowtarzalnością. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie na zajęcia, za czynny udział i poczucie humoru.

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2016

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Tego dnia od rana czuć w przedszkolu atmosferę wielkiego święta. Dzieci ubrane są inaczej niż każdego dnia, odświętnie. W pięknie udekorowanej sali niedługo odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Każda grupa przygotowała na tę okoliczność prpgam artystyczny, który mogi zobaczyćwszyscy pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście. Na zakończenia pani dyrektor podziękowała małym artystom za piękny występ oraz złożyła życzenia wszystkim pracownikom przedszkola. 

Zdjęcia

Nasze zabawy po wakacjach 09.2016

 

 

Inscenizacja bajki ,,Śpiąca Królewna" 14.09.2016

14 września gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów, którzy przygotowali dla dzieci piękną inscenizację bajki ,,Śpiąca Królewna". Dzięki wspaniałej grze aktorów, dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również mogły uczestniczyć w przedstawieniu i pomagać królowi. Przedstawienie nie tyko bawiło, ale również przypomniało dzieciom, jak odróżnić dobro od zła i że dobro zawsze zwycięża.

Przedszkolny Festyn ,,Pirackie zabawy" 23.06.2016

23 czerwca, w gorące popołunie odbył się w naszym przedszkolu rodzinny festyn przedszkolny, na którym gościli rodzice wraz z dziećmi. Na powitanie Pani dyrektor Beata Janiszewska przywitała wszystkich przybyłych uczestników festynu oraz zaprosiła do wspólnych ruchowo- muzycznych zabaw, któróre przygotowała Pani Basia Radomska- nasza rytmiczka. Na festynie nie zabrakło pirackich tatuaży, wielkich baniek mydlanych, zdjęć z postaciami pirackimi, specjalnego statku pirackiego, malowania twarzy oraz przekąsek: kiełbaski z grilla, soczki i grochówka. Za wspólną zabawę serdecznie dziękujemy. 

I Przedszkolny Konkurs Recytatorski w naszym przedszkolu 12.05.2016

12 maja w naszym przedszkolu odbył się I Przedszkolny Konkurs Recytatorski. W konkursie, dzieci z każdej grupy wiekowej miały okazję zaprezentować wybrane przez siebie utwory  literatury dziecięcej. Chętnych było bardzo dużo i każdy mógł spróbować swoich sił, jednak jury w składzie: Katarzyma Meldner- nauczyciel j. polskiego gimnazjum w Ustce, Aldona Staszewska- Klimek- dyr. Domu Kultury w Ustce, Beata Janiszewska- dyr. Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ustce oraz Daniel Król- przewodniczący Rady Rodziców przy MP3 w Ustce nagrodzili każdego uczestnika dyplomem uczestnictwa oraz wyłonili najlepszych z najlepszych i nagrodzili dyplomami oraz książkami. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe i tak zostali nagrodzeni. 

I kategoria wielkowa: I miejsce- Leon Pawlikowski, II miejsce- Marta Bakinowska, III miejsce- Maja Gdyra

II kategoria wiekowa: I miejsce- Blanka Korniluk, II miejsce- Alicja Grabowska, III miejsce - Wiktoria Białek

III kategoria wiekowa: I miejsce - Lara Sulima, II miejsce- Lena Szwarc, III miejsce- Agata Jaśkiel.

Serdecznie Wszystkim Gratulujemy! 

Zapraszamy do galerii

Galeria I

Galeria II

XIV Przedszkolny Rajd Rowerowy

W najbliższą sobotę 14 maja zapraszamy naszych przedszkolaków z rodzicami oraz absolwentów przedszkola na XIV Przedszkolny Rajd Rowerowy. Spotkanie zaczynamy o godz. 10.30. Startujemy z  boiska OSiR, ul. Wczasowa, Biała Wydma i kończymy rajd ogniskiem w Zapadłym. Zabieramy ze sobą dobry humor, piękną pogodę i kiełbaski. Przypominamy o kamizelkach odblaskowych i kaskach ochronnych dla dzieci. Do zobaczenia w sobotę  :-)

Laureaci konkursu ,,Poziomkowe nutki"

Serdecznie gratulujey naszym zwycięzcom biorącym udział w V Konkursie Piosenki Solowej ,,Poziomkowe Nutki" we Włynkówku. W tym roku tematem przewodnim konkursu były piosenki śpiewane przez naszych dziadków. W kategorii dzieci młodszych I miejsce wyśpiewała Blanka z grupy ,,Gwiazdeczki"  piosenką ,,Pieski małe dwa", II miejsce Leon z grupy "Słoneczka - piosenką "W moim ogródeczku" . W kategorii dzieci starszych I miejsce zdobyła Kalina Mike piosenką "Kacaraba" , a III miejsce -Lara  z ,,Gwiazdeczek" z piosenką ,,Cztery słonie". Gościem specjalnym i członkiem Jury była laureatka znanego programu telewizyjnego " The Voice of Poland" - Aleksandra Nizio- dzieci miały okazją podziwiać jej talent wokalny. Jeszcze raz gorące brawa i gratulacje dla naszych przedszkolaków. 

Galeria 1

Piosenka Lary

 

Gwiezdny Teatr- Magiczna Podróż po Ziemi

Dziś już po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu Pana Szymona, który Gwiezdnym Teatrem przeniósł nas we  wspaniałą podróż po Ziemi. Dzieci miały okazję w magiczny sposób poznać planetę, na której żyjemy, a także zmieniające się pory roku i zjawiska pogodowe. Wyobraźnia i zmysły dzieci dodatkowo poruszane były efektami świetlnymi i dźwiękowymi, co bardzo podobało się naszym przedszkolakom. Na zakończenie dzieci miały mozliwość narysowania własnej mapy Afryki. 

Na spektaklu ,,Czerwony Kapturek" w Teatrze ,,Tęcza" w Słupsku

W poniedziałek 14 marca nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarową do Teatru ,,Tęcza" w Słupsku na spektakl pt.,,Czerwony Kapturek". Wspaniała przygoda w bajkowej odsłonie wprowadziła dzieci w niezwykły świat teatru. Dla niektórych przedszkolaków była to prawdziwa przygoda, gdyż po raz  pierwszy miały kontakt z aktorami i sceną teatru. Podczas przedstawienia aktorzy byli w ciągłym kontakcie z dziećmi, a z sali często słychać było żywiołowe przeżywanie spektaklu. Dzieciom bardzo podobało się w teatrze i zapewniły, że jeszcze tam wrócą i z przyjemnością obejrzą niejeden sektakl. 

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ,,Zimowa pocztówka mojego miasta"

Miło nam poinformować, iż został rozstrzygnięty fotograficzny konkurs ,,Zimowa pocztówka mojego miasta". Co prawda zima nam w tym roku nie sprzyjała, ale kilka prac wpłynęło i jury wyłoniło zwycięzców konkursu. I miejsce otrzymała Zuzia Szczypińska- grupa Rybki, II miejsce zajął Nataniel Kuna- grupa Słoneczka i III miejsce otrzymała Klaudia Dzedzej- grupa Rybki. Tymon Sztafij, Lena Horbacz i Paweł Nikodemski otrzymali dyplomy uczestnictwa. Wszystkim uczestnikom i zwyciężcom serdecznie gratulujemy. 

Galeria

Warsztaty muzyczne z panem Jackiem Tarczyńskim

30 i 31 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu pana Jacka Taczyńskiego, który przeprowadził warsztaty umuzykalniające dla dzieci oraz nauczycieli. Zajęcia pana Jacka prowadzone sa zgodnie z ideą wychowania muzycznego stworzone przez Carla Orfa, niemieckiego kompozytora, pedagoga i dyrygenta. Zajęcia polegały głównie na tańcu, śpiewie oraz grze na prostych instrumentach perkusyjnych. 

Teatrzyk ,,Rumpel Śmieciarz'' 18.01.2016

18 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru ,,Krokodyl" z Poznania. Dzieci poznały przygodę wesołego marynarza Bąbla oraz jego rywala Rumpla. Wiele wątków przedstawienia wywołalo u przedszkolaków szczery  uśmiech na twarzach. Również dzieci były zapraszane na scenę i mogły zagrać wspólnie z aktorami. Jednak nadrzędnym celem przedstawienia było zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska oraz odpowiednie postępowanie ze śmieciami i odpadami. Było to piękne przedstawienie i przydatna lekcja przyrody, bardzo dziękujemy :-) 

ZAPRASZAMY DO GALERII

Konkurs fotograficzny ,,Zimowa pocztówka mojego miasta''

Miejskie Przedszkole nr 3 w Ustce ogłasza rodzinny konkurs fotograficzny pt. ,,Zimowa pocztówka  mojego miasta". Konkurs jest skierowany tylko do dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. W konkursie będą brane pod uwagę zdjęcia nie mniejsze niż format 10x15. Mogą one być zarówno kolorowe jak i czarno-białe. Startujemy 25 stycznia 2016. Zdjęcia prosimy składać w grupach u nauczycielek do 18 lutego (czwartek) 2016r. Czekamy na piękne fotografie naszego miasta- Zaskoczcie nas!

Galeria

Teatrzyk ,,Franio Niejadek"

12 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki ,,Maska" z Krakowa. Dzieci obejrzały przedstawienie pt ,,Franio Niejadek"- bajkę promującą zdrowy tryb życia oraz dbałość o higienę. Spektakl zachęca do czynnego spędzania wolnego czasu, jednocześnie edukuje na temat przykrych skutków braku takiej postawy. Dzieci również miały możliwość czynnego włączenia się do zabawy, aktorzy przydzielali im różne zadania do wykonania.  Wszyscy świetnie się bawiliśmy i wiele nauczyliśmy- bardzo dziękujemy :-)

Szczęśliwego Nowego Roku 2016

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku chcielibyśmy życzyć wszystkim, aby Nowy 2016 rok przyniósł radość, miłość i pomyślność oraz spełnienie wszystkich marzeń. A gdy one już się spełnią, niech durzuci garść nowych, bo tylko one nadają życiu sens.  Do siego roku :-)

Zakończenie akcji ,,Paczka dla rodaków z Kresów"

Zakończyliśmy w naszym przedszkolu szlachetną akcję ,,Paczka dla rodaków z Kresów". Rodziny naszych przedszkolaków wykazały się niezwykłą empatią, dzięki czemu mieliśmy możliwość przekazania sporych darów potrzebującym. Wszystkim ludziom dobrego serca bardzo dziękujemy :-) 

Szlachetna Paczka ma już swój finał

Z całego serca dziękujemy rodzicom dzieci z naszego przedszkola oraz gronu pedagogicznemu za pomoc w przygotowaniu świątecznej paczki dla potrzebujacej rodziny, którą nasze przedszkole podjęło się zaopiekować.  W sobotę 12 grudnia paczki zostały przekazane wolontariuszom Świątecznej Paczki zajmującym się rodzinami i wkrótce prezenty dotrą do rąk pani Ewy i jej córek. Po raz kolejny dziekujemy serdecznie, że mogliśmy liczyć na państwa pomoc :-)

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu 25.XI.2015

25 listopada, jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto misów. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki mogły przynieść swoje ulubione pluszowe misiaki. Dzień rozpoczęliśmy balem wszystkich misiów z przedszkolakami, gdzie bawiliśmy się, tańczyliśmy i braliśmy udział w zawodach  z misiami. Był również przygotowany  największy przysmak pluszowych niedźwiadków - miodek, który nasze przedszkolaki zjadały ze smakiem. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało słodki upominek- Misia Lubisia. 

Nauczycielki  
mgr Ewa Leśniewska
mgr Lidia Sokołowska
dyr mgr Beata Janiszewska

Pomoc nauczyciela
Bogusia Pietrzyk

Logowanie
Powered by Joomla!®. Designed by: reseller hosting virtual private servers Valid XHTML and CSS.