Rybki 2014/15

Rybki w nagrodę w ,,Planecie" VI. 2017

Dzieci grupy przedszkolnej ,,Rybki"  z MP 3 w Ustce otrzymały tytuł ,,Superprzedszkolaki 2017".  W czasie ostatnich dni mogły korzystać z wielu nagród, które sprawiły im wiele radości. Były w redakcji Głosu Pomorza, gdzie mogły zwiedzić pomieszczenia oraz poznać zawód redaktora, w sali zabaw ,,Planeta", na trampolinach w Słupsku, w Dolinie Charlotty. Dzieci były bardzo miło  przez wszystkich przyjęte i na długo zapamiętają te wyjątkowe chwile. Otrzymały także soki, gry planszowe, jak również przepyszny tort z cukierni ,,Sowa". Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy głosowali na naszą grupę :-)

Goście z Jarosławca w grupie Rybki 2.VI.2017

2 czerwca 2017r. dzieci grupy ,,Rybki" miały przyjemność gościć przedszkolaków z Jarosławca wraz z ich wychowawczynią Różą Tama. Dzieci po zapoznaniu się ze swoimi kolegami i koleżankami w czasie zabaw integracyjnych wyruszyły w teren, gdzie brały udział w podchodach, wykonując różnego rodzju zadania oraz  poznając piękne tereny Ustki po zachodniej stronie miasta, z których ,,Staw Upiorów" wzbudził najwięcej emocji. Po obiedzie przedszkolaki wyruszyły ciuchcią, by zobaczyć najważniejsze budynki naszej miejcowości i udać się na oczekiwane lody. Przy pożegnaniu dzieci prosiły o kolejne spotkanie. Wobec tego może dojdzie  w najbliższym czasie do rewizyty...

Przedszkolaki u Pana Burmistrza

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest tym, w którym częściej myślimy nie tylko o sobie, ale też o innych. Przedszkolaki z naszego przedszkola brały udział w przygotowaniach do tych wyjątkowych chwil. Robiły ozdoby, przygotowywały świąteczne przedstawienia, piekły pierniczki, ale też składały życzenia pracownikom naszego przedszkola i zaprzyjaźnionych instytucji, Odwiedziły także burmistrza Jacka Graczyka,który przyjął dzieci w swoim gabinecie i wręczył każdemu z nich słodką niespodziankę.

,,Moja Pierwsza Wizyta w Kinie"

Grudzień to czas prezentów i niespodzianek. Jedną z nich zorganizowały dzieciom wychowawczynie i rodzice grupy ,,Rybki” i ,,Motylki”. Przedszkolaki pojechały do słupskiego Multikina i brały udział w projekcie ,,Moja Pierwsza Wizyta w Kinie”. Oglądały tam filmik edukacyjny i bajki. Miały możliwość zobaczenia kina od zaplecza, degustowały popcorn. Zabawa była przednia…

Wycieczka Rybek i Gwiazdeczek do Gdyńskiego Akwarium

W jeden z październikowych dni grupa Rybki i Gwiazdeczki udała się na wycieczkę do Gdyni. Przedszkolaki były w Akwarium Gdyńskim, gdzie mogły zobaczyć wiele okazów roślin i zwierząt. Brały także udział w zajęciach pt.:,,Mieszkańcy nad Bałtykiem", które bardzo podobały się wszystkim dzieciom. Przedszkolaki już w drodze powrotnej do Ustki pytały , kiedy będzie następny wyjazd...

Rybki w Miasteczku Ruchu Drogowego

Początek roku szkolnego w Rybkach odbywał się pod hasłem ,,Nasze bezpieczeństwo". Przedszkolaki poznawały zasady, o których i duzi, i mali nie powinni zapominać. Dzieci wraz ze swoimi paniami udały się także na wycieczkę do Słupska, gdzie brały udział w praktycznych zajeciach w Miasteczku Ruchu Drogowego.

Wspaniałych wakacji!!!

Rok 2015/2016 dobiegł końca. Dziękując za wsparcie, pomoc i  życzliwość, na które mogłyśmy liczyć każdego dnia życzymy wspaniałego wakacyjnego odpoczynku. Do zobaczenia...

Wychowawczynie

,,Taniec kwiatów"-sukces naszych tancerek

Miło nam poinformować, że dziewczynki z grupy ,,Rybki" zdobyły I miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie tanecznym ,, Witaj lato". Z wielkim przejęciem zatańczyły ,,Taniec kwiatów", który przypadł do gustu wszystkim oglądającym występ. Wielkie brawa!!!

Zapraszamy do galerii.

Wycieczka do Łeby

Ostatnie dni w przedszkolu obfitowały w atrakcje, jedną z nich była wycieczka do Parku Dinozaurów w Łebie. Choć pogoda była zmienna na naszych twarzach gościł uśmiech i radość, bo to przecież nasz kolejny wyjazd, który na długo pozostanie w naszych sercach.

Zapraszamy do galerii.

Poznajemy ciekawe zawody

W tym roku szkolnym poznaliśmy wiele ciekawych zawodów, które wykonują ludzie mieszkajacy w naszej miejscowości. Byliśmy w zakładzie fryzjerskim, u stomatologa, w sklepie, a taże uczestniczyliśmy w zajęciach o rybaku, gdy pojechalismy ciuchcią do Przewłoki.

Zapraszamy do galerii.

Sukces Hani i Mikołaja

 Miło nam poinformować, że nasi wychowankowie odnieśli suces w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym  ,,Sport nas łączy" pod hasłem Olimpiada. Spośród wielu prac nadesłanych z Polski i zagranicy została zauważona praca Hani, która zajęła I miejsce i praca Mikołaja, która została wyróżniona. Wielkie gratulacje i brawa...

Zapraszamy do galerii.

Wyjście na pizzę

Pierwszy tydzień czerwca był niezwykle atrakcyjny. Było to zwiazane z Dniem Dziecka, który jest czasem niezwykłym i magicznym. Braliśmy udział w zabawach sportowych na placu przedszkolnym, jedliśmy lody, byliśmy na wycieczkach pieszych, ale także dostaliśmy zaproszenie na pizzę od Mikołaja i jego rodziców. Bardzo dziękujemy za ten wyjątkowy czas.

Zapraszamy do galerii.

Dzień Rodzica

Dnia 20 maja odbyła się uroczystośc poświącona naszym Rodzicom. Przygotowaliśmy cześć artystyczną, mały poczęstunek, ale najwięcej radości sprawiła nam zabawa z naszymi najbliższymi.

Jak wielka jest nasza miłość do Was Drodzy Rodzice...

Zapraszamy do galerii.

Wycieczka do Runowa

,,Na indiańskiej ścieżce"- to temat przewodni naszej wycieczki do Runowa, gdzie wspólnie z wielkim wodzem ,,Siedzącym Bykiem" poznaliśmy wioskę indiańską ,,Szoszonów" i odkryliśmy prawdziwy świat Indian. Było malowanie twarzy, nadawanie imion indiańskich, poznanie życia i kultury Indian, strzelanie z łuku, przejażdżka wozem drabiniastym, a także grill z kiełbaskami. Mniam, mniam...

Zapraszamy do galerii.

I Konkurs Recytatorski

12 maja 2016r. odbył się w naszym przedszkolu I Konkurs Recytatorski, w którym z wielkim zaangażowaniem i zapałem wzięliśmy udział. Mieliśmy możliwość zaprezentowania swoich umiejetności przed prawdziwą publicznścią i jury.Gratulacje dla wszystkich przedszkolaków, którzy wzięli udział w prezentacji poezji dziecięcej!!!

Zapraszamy do galerii.

,,Cała Polska czyta dzieciom"2016r.

Kwiecień to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamięta się o książkach. Nasza grupa w związku z tym wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom". W ciągu całego tygodnia ptrzychodzili do nas  zaproszeni goście i czytali nam wiersze Jana Brzechwy. Mieliśmy przyjemność gościć : panią dyrektor, panią księgową, panią intendentkę, panie kucharki, pana konserwatora, panie, które codziennie dbają o nas Karolinę, Marzenę,Anię. Odwiedziły nas także absolwentki naszego przedszkola, by pochwalić sie swoimi umiejętnościami czytelniczymi i towarzyszyć nam w zabawach przedszkolnych. Wielką przyjemnością była także wycieczka do Biblioteki Miejskiej w Ustce, gdzie mieliśmy możliwość poznać panią Monikę- bibliotekarkę, która oprowadziła nas po bibliotece, pokazała nam wiele ciekawych książeczek i opowiedziała nam o ich znaczeniu w życiu każdego człowieka.

Dziękujemy za miłe chwile, które mogliśmy z Wami spędzić...

Zapraszamy do galerii.

Wycieczka do Swołowa

Zrobiło sie cieplej, wiosna zagląda do okien i naszych serc. Postanowiliśmy w związku z tym udać się na wycieczkę. Wybraliśmy się  tym razem do Swołowa- miejscowości, która leży na Pomorzu Środkowym i posiada zespół architektury regionalnej. Braliśmy udział w zajęciach pt. ,,Fleciki, piszczałki, klekotki-zajęcia muzyczno-ruchowe dla maluchów". Tańczyliśmy, graliśmy na róznych instrumentach, ale także słuchaliśmy muzyki. Widzieliśmy konie, kozy, owce, bo przecież Swołowo to wieś piękna i bogata w przyrodę.

Zapraszamy do galerii.

Pierwszy dzień wiosny 2016

21 marca w naszym przedszkolu odbył się ,, BAL ZIELONYCH". Tego dnia pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę- zieloną porę roku. Była zabawa, zagadki, ale też obejrzeliśmy bajkę ,, Pszczółkę Maję". Na śniadanie mieliśmy same zielone smakołyki, a później puściliśmy wodze fantazji i rysowaliśmy Panią Wiosnę, która zawitała w nasze progi. Czekamy jeszcze na słonko, które chcielibyśmy częściej gościć  za naszymi oknami .

Zapraszamy do galerii.

Dzień marchewki

W naszym przedszkolu realizujemy ogólnopolski program ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury", którego celem jest popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli. Dzień marchewki to jeden z tematów, który związany jest z programem, a został przeprowadzony w naszej i innych grupach przedszkolnych. Tego dnia wszyscy przyszliśmy do przedszkola w pomarańczowych ubrankach, rozmawialiśmy o właściwościach warzyw, a przede wszystkim marchewki. Zrobiliśmy sok marchewkowy, który z uśmiechem na ustach wypiliśmy. Ach...jak było smacznie i zdrowo...

W teatrze...

W jeden z marcowych dni wybraliśmy się wraz z naszymi paniami do Teatru Tęcza w Słupsku na przedstawienie pt.: ,,Czerwony Kapturek". I chociaż w naszym przedszkolu często gościmy aktorów, to było wyjątkowe spotkanie, byliśmy widzami siedzącymi w prawdziwej sali teatralnej...

Zapraszamy do galerii.

Gimnazjaliści- przedszkolakom

Niedługo  powitamy wiosnę, choć jeszcze mamy zimę... Z tej okazji mieliśmy w naszym przedszkolu miłych gości- gimnazjalistów, którzy przybyli do nas z tematycznym  przedstawieniem. Zaprezentowali kilka wierszy i bajkę, którą znają i ci duzi, i ci mali -,, Królowa Śniegu". Z wielkim zaangażowaniem oglądaliśmy występ starszych kolegów,  z których niektórzy, jak się okazało, byli absolwenami naszego przedszkola.

Zapraszamy do galerii.

Konkurs fotograficzny

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich , którzy wzięli udział w przedszkolnym konkursie fotograficznym pt. ,,Zimowa pocztówka mojego miasta".

Zaprzszamy do galerii.

Mamo, tato wolę wodę II

,,Czysta woda zdrowia doda" to hasło, które towarzyszyło nam w czasie cyklu tematów poświęconych wodzie. Zrobiliśmy plakat, wykonaliśmy doświadczenia, ale przede wszystkim uświadomiliśmy sobie,że bez wody nie byłoby życia i że należy ją  codziennie pić. Pijmy wodę!!!

Zapraszamy do galerii.

Bal karnawałowy

Jak co roku odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Przyszliśmy do przedszkola pięknie przebrani. Już od rana bawiliśmy się, tańczyliśmy, uśmiechom nie było końca...

Zapraszamy do galerii

Nauczycielki  
mgr Kalina Frankowska  
mgr Helena Gałat-Kuc  

Pomoc nauczycielki
Halina Lickiewicz

Logowanie
Powered by Joomla!®. Designed by: reseller hosting virtual private servers Valid XHTML and CSS.