Gwiazdeczki 2014/15

GWIAZDECZKI w słupskich wodociągach

Postanowiliśmy odwiedzić słupskie wodociągi. Pani Danusia bardzo miło nas przywitała, ciekawie opowiadała o oczyszczaniu wody, przygotowała ciekawe zajęcia. Na pamiątkę dostaliśmy maskotkę kropelki wody do grupy, kredki, kolorowanki i opaski odblaskowe do domu.  Jesteśmy bardziej świadomi jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu woda i jak musimy o nią dbać, by jej nam nie zabrakło. "Każdy przedszkolak dobrze wie, jak o wodę troszczyć się!"

Rady na odpady-popołudniowe zajęcia z Rodzicami w grupie GWIAZDECZKI

W tygodniu poświęconym ochronie środowiska dzieci z grupy GWIAZDECZKI wraz z Rodzicami na zajęciach popołudniowych stworzyły ekologiczne zabawki. Trzeba pogratulować kreatywności i pomysłowości, gdyż każda zabawka była wyjątkowa i niepowtarzalna. Dziękujemy Rodzicom za przybycie i dobrą zabawę!!

Andrzejki 29.11.2016

Dzień wróżb i czarów z dziećmi i rodzicami odbył się w wigilię Św.Andrzeja. Były wspólne tańce, czarowanie, przepowiadanie przyszłości, dziwne smakołyki od czarownicy, losowanie pierwszej litery swojej drugiej połówki no i oczywiście lanie wosku. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za liczne przybycie, za udany wieczór oraz wspólne zabawy.

galeria

w fabryce bombek 28.11.2016

Święta zbliżają się wielkimi krokami, niedługo będziemy ubierać choinkę i dekorować swoje domy różnymi ozdobami a przede wszystkim bombkami. Postanowiliśmy dowiedzieć się jak powstaje bombka. Pojechaliśmy do Nacławia koło Koszalina do fabryki bombek i tam mogliśmy zobaczyć od początku jak powstaje bombka, jak się ją dekoruje i udekorować własną bombkę. Była to fantastyczna lekcja dla nas.

galeria

Urodziny Kubusia Puchatka

Tego dnia obchodziliśmy Urodziny Kubusia  Puchatka. Było duuuużo Kubusiów pluszaków i dzieci ubranych w kolorach kubusiowych. Tańczyliśmy, odgadywaliśmy zagadki, wspólnie się bawiliśmy a na koniec obejżeliśmy bajkę o Kubusiu Puchatku i zjedliśmy przysmaki w kształcie misiów.

galeria

Akwarium w Gdyni

galeria

w Jednostce Wojskowej DARŁOWO 23.09.2016

Na zaproszenie taty Filipa O. mogliśmy zwiedzić JW DARŁOWO. Byliśmy w spadochroniarni i uważnie słuchaliśmy o rodzajach spadochronów oraz o wyglądzie tego sprzętu. Dowiedzieliśmy się jak odpowiedzialne zadanie mają osoby pracujące w tym dziale. Następnie mogliśmy z bliska zobaczyć helikopter wojskowego pogotowia ratunkowego. Potem odwiedziliśmy wojskową straż pożarną a na koniec zobaczyliśmy ogromne samochody ze szczotkami, które oczyszczają pasy startowe z kamieni i innych śmieci. Wycieczka była bardzo interesująca, a panowie którzy opowiadali nam o swojej pracy potrafili to mówić w języku dziecięcym.

Dziękujemy bardzo Tacie Filipa O. oraz Tacie Huberta za pokazanie nam ich miejsca pracy.

Galeria

nad morzem

Początki września rozpieszczały nas jeśli chodzi o pogodę. Postanowiliśmy wykorzystać tę okazję i wybraliśmy się nad morze. Zbieraliśmy kamienie, budowaliśmy zamki i inne budowle z piasku oraz graliśmy w piłkę. Czas szybko zleciał, ale wspomnienia z pobytu zostaną.

Galeria

z wizytą u WETERYNARZA

galeria

ŁEBA-Park dinozaurów 21.06.2016

Staraliśmy się bardzo, by pogoda na wycieczkę była piękna. Trochę deszczu jednak było. Mimo tego wycieczka odbyła się i ten deszcz nie pokrzyżował nam planów. Największą atrakcją okazał się spływ pontonem ze zjeżdżalni i pamiątka po wycieczce-jajko dinozaura:)

galeria 

PIRACKI DZIEŃ DZIECKA

Piracki DZIEŃ DZIECKA w parku przy kinie DELFIN. Zwiedziliśmy wóz strażacki, uczestniczyliśmy w zabawach strażackich, zdobyliśmy certyfikat dzielnego strażaka, obserwowaliśmy różne doświadczenia chemiczne, braliśmy udział w różnych zabawach pirackich. Był też konkurs na najlepsze przebranie pirackie. Bardzo nam się podobało i mamy nadzieję, że ze rok będzie równie ciekawie.

galeria

w bibliotece

galeria

RUNOWO 24.05.2016

Zabawy w wiosce indiańskiej galeria

gra na dziwnych instrumentach

galeria

spotkanie z iluzjonistą

Tego dnia odwiedził nas pan iluzjonista Krystian Bączyński. Mogliśmy być świadkami jak magiczne piłeczki pojawiały się w różnych miejscach, tajemnicza chustka straciła kolor, a różdżki do czarowania potrafią być naprawdę magiczne. Był to dla nas bardzo ciekawy i pełen wrażeń występ.

galeria

Gliniane warsztaty w Swołowie 06.04.16

galeria

spotkanie z Zajączkiem Wielkanocnym 2016

Na ten dzień każde dziecko czeka-dostać to, co się chciało od Zajączka. Jednak go spotkać???To dopiero przygoda! Dostaliśmy z samego rana list od Zajączka, w którym napisał, że może przyjdzie do dzieci pod warunkiem, że będą grzeczne. Tak jak napisał w liście-tak zrobił. My też bardzo chcieliśmy go spotkać, więc staraliśmy się z naszym zachowaniem. Było lekkie zdziwienie, kiedy przyszedł do nas. Podziękowaliśmy grzecznie za prezenty. A Zajączek pokicał dalej.

Również tego dnia Pani Jadzia wręczała nagrody i wyróżnienia dzieciom za udział w wielkanocnym konkursie "Kurczaki, zajączki, baranki i inne wielkanocne cudaki". Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy przede wszystkim rodziców do brania udziału ze swoimi pociechami w tego typu zajęciach.

galeria

Popołudniowe zajęcia z rodzicami cz.2

Odbyło się już drugie popołudniowe spotkanie z rodzicami pt. "Zabawy z dzieckiem-jedna godzina dziennie". Cieszymy się, że ze za każdym razem przychodzi coraz więcej rodziców. Wiemy jak ciężko czasmi spędzić TYLKO z dzieckiem kilkanaście minut. W dobie zaawansowanej technologii wydaje się to jeszcze bardziej skomplikowane. Jednak na tych zajęciach rodzice dowiedzieli się, że wcale nie trzeba kupować nowych telefonów, tabletów czy gier do konsoli, by czas z dzieckiem był owocny i ciekawy. Mamy nadzieję, że dzieki naszym propozycjom dzieci i rodzice będą spędzać ze sobą dłużej niż tą przysłowiową godzinę. Wiemy przecież jak ogromnie jes to ważne dla naszych dzieci.

Dziękujemy rodzicom za przyjście i zapraszamy na kolejne.

galeria

Dzień Marchewki

Nasze przedszkole bierze udział w akcji "Kubusiowi przyjaciele natury". W ramach tej akcji cały tydzień rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Dowiedzieliśmy się, że jedzenie drugiego śniadania jest niesamowicie istotne. Warto spożywać owoce i warzywa w różnej postaci ze względu na zawarte w nich witaminy i wartości odżywcze. Dużo dowiedzieliśmy się o marchewce i jej właściwościach. W tym dniu odbył się DZIEŃ MARCHEWKI i z tej okazji zrobiliśmy przepyszny sok marchewkowy i marchewkowo-jabłkowy. Był wyborny!!

zdjęcia

wiosenne zabawy

zdjęcia

Wizyta studentów z Indii i Indonezji

zdjęcia

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY 30.11.2015

Ach co to był za dzień!!! poprzebieraliśmy się w różne straszydła ale nie tylko i bawiliśmy się prawie do obiadu. Czarownica, duchy, nietoperze, czarne koty i pająki przygotowały dla nas zadania. Dopiero po prawidłowym wykonaniu tych zadań mogliśmy sobie powróżyć. Wybieraliśmy imiona naszych przyszłych mężów i żon, kim będziemy w przyszłości oraz próbowaliśmy dowiedzieć się , co nam wyszło z wosku. Zabawa była udana i napewno będziemy ją miło wspominać.

galeria

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE W KINIE "DELFIN" 07.12.2015

Tego dnia Mikołajki obchodziliśmy inaczej niż zazwyczaj. Rano były zabawy mikołajkowe w grupie a po południu poszliśmy do kina DELFIN w Ustce. Tam oglądaliśmy przedstawienie mikołajkowe zorganizowane przez seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Występ bardzo nam się podobał. Na końcu przyszedł Mikołaj, jednak bez prezentów. Powiedział nam, że w przedszkolu zostawił, bo było ich zbyt dużo. Prezenty oczywiście nam się podobały i nie mogliśmy się doczekać, kiedy będziemy się nimi bawić. Szkoda, że na kolejne musimy czekać cały rok…

galeria

Warsztaty świecowe

Tego dnia braliśmy udział w fantastycznych warsztatach świecowych. Pani Klaudia przywiozła ze sobą dużo różnych, ciekawych rzeczy dzięki którym mogliśmy zrobić kolorową, ładną i zapachową świeczkę. Zapach unosił się jeszcze długo po całym przedszkolu :) Mogliśmy sami zdecydować, jakie kolory piasków będzie miała nasza świeczka, a także jakie muszelki, ziarenka kawy, kolorowe kamyczki i płatki wysuszonych pomarańczy będą zdobiły naszą świeczkę. Były to bardzo interesujące i pełne wrażeń zajęcia. Efekty naszej pracy będzie można podziwiać już niedługo :)

galeria

Nauczycielki  
mgr Kamila Jasińska
mgr Jadwiga Krawczyk

Pomoc nauczyciela
Barbara Puzio

Logowanie
Powered by Joomla!®. Designed by: reseller hosting virtual private servers Valid XHTML and CSS.