Wyprawa do Muzeum Ziemi Usteckiej


W dniu 5.05.2016 wybraliśmy się do muzeum by poznać historię naszego miasta. Zapoznać się z narzędziami jakich kiedyś używali mieszkańcy Ustki takich jak maszyny do szycia, żelazka z duszą, aparat fotograficzny, maszyny do szycia, narzędzia gospodarstwa domowego. Mogliśmy zobaczyć stuletnią łyżwę, kostiumy kąpielowe z dawnych lat. Poznaliśmy również osiągnięcia stoczni jaka kiedyś istniała w naszym mieście: kutry, traulery, szalupy ratunkowe. Następnie mogliśmy podziwiać dzieła miejscowego żeglarza: przeróżne węzły podobne zarówno do chmury jak i butelki- nasza fantazja i wyobraźnia miały tu pole do popisu i oczywiście nie obyło się bez przymierzenia czapki kapitana.

Galeria

Nauczycielki  
mgr Anna Haftkiewicz
Joanna Czerska

Pomoc nauczycielki
Anna Szulc - Szymczak

Logowanie
Powered by Joomla!®. Designed by: reseller hosting virtual private servers Valid XHTML and CSS.