Domisie 2014/15

Świętujemy Dzień Mamy 23.05 2017

We wtorek 23 maja zaprosiliśmy Mamy na wspólne zabawy popołudniowe, aby uczcić zbliżające się święto. Czas minął na wesołych zabawach z muzyką, dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki . Mamusie musiały się wykazać znajomością swoich dzieci i rozpoznać je po dłoniach- były bezbłędne.Rozpoznawały też Swoje podobizny, wykonane przez słynnych malarzy, czyli dzieci i tu pojawiły się drobne pomyłki, choć podobieństwo było uderzające.Emocjonującym momentem były "gazetowe czary", kiedy z podartych kawałków gazet, czarodzejskim zaklęciem dzieci wyczarowały tulipany dla Mamy. Nie zabrakło też wzruszeń podczas relaksu w ramionach Mamusi i nastrojowej , wymownej piosenki "To Ty Mamo,moja żywa kołysko". Na koniec zabaw Mamy z dziećmi wspólnie przygotowały odciski swoich dłoni w masie solnej. Po serii zabaw udaliśmy się na taras na słodkie przyjęcie i swobodne zabawy na podwórku.Mamy miały czas na wspólne rozmowy i podzielenie się wrażeniami, a było ich wiele. Ostatni Dzień Matki w przedszkolu był bardzo udany. Życzymy Mamom wszystkiego co najlepszego i  wielu okazji do zabaw z dziećmi, gdyż one bardzo tego potrzebują.

Zapraszamy do galerii

 

Domisie i Gwiazdeczki w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie 25.05.2017

25 maja wybraliśmy się do Bierkowa do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Powitał i oprowadzał nas po terenie zakładu  Rzecznik prasowy PGK sp. z o.o. w Słupsku Pan Mateusz Bilski, który ciekawie opowiadał o procesie segregacji śmieci.Na początku trochę nieprzyjemny zapach , którego przecież się spodziewaliśmy,ale potem już było lepiej. Poznaliśmy cały proces przygotowania odpadów do recyklingu i wiemy jak ważna i ciężka jest to praca. W swoich domach pamiętamy o sortowaniu śmieci i już teraz wiemy , co się z nimi dzieje potem.Dziękujemy za pouczające spotkanie.

Galeria zdjęć

Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków 22.04.2017

Dnia 22 kwietnia po raz drugi nasza grupa zaprezentowała się na Prezentacjach Artystycznych Przedszkoli organizowanych przez Dom Kultury w Ustce. Zatańczyliśmy taniec wesołych kurcząt i dostaliśmy gromkie brawa. Podziwialiśmy też pokazy innych grup i bardzo nam się podobało.

zdjęcia

U Domisiów jest wesoło

Zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć edukacyjnych i zabaw swobodnych. 

Listopad 2016

Grudzień 2016

Mikołajki 2016

Styczeń 2017

Luty 2017

Marzec 2017

Kwiecień 2017

Wycieczka do lasu-Obserwujemy ptaki i gniazda 27.03.2017

Rozpoczęliśmy ostatni tydzień marca od wycieczki do lasu . Naszym celem była obserwacja gniazd ptasich, ułatwiona brakiem liści na drzewach i oczywiście obserwacja ptaków. Spotkaliśmy kosa, dzięcioła,srokę sikorki gołębie, Podziwialiśmy duże i małe gniazda oraz budki lęgowe. Słuchaliśmy śpiewu ptaków i staraliśmy się zachować cicho.Nie zabrakło też czasu na wesołe zabawy w lesie, przemierzanie ścieżek leśnych i pagórków. 

Galeria

Witamy Wiosnę 21.03.2017

Zgodnie z tradycją hucznie pożegnaliśmy Zimę.Powędrowaliśmy do portu, każdy przedszkolak z własnoręcznie wykonaną Marzanna  z drewnianej łyżki , by tam symbolicznie utopić Marzanny, oczywiście szanujemy zakaz i nie trafiły do kanału, ale piosenka o marzannie ostatecznie załatwiła sprawę. Potem mogliśmy wesoło pobawić się na plaży i choć temperatura nie była wiosenna tohmory nam dopisywały. Witaj Wiosno!

Galeria

Spotkanie z Leśniczym 14.03.2017

!4 marca gościliśmy w grupie Pana leśniczego Jarosława Karnickego . Opowiadał nam o pracy leśnika, ochronie lasu, o roślinności i zwierzętach z naszego terenu.Podziwialiśmy poroże jeleni. Dostaliśmy też wspaniałe pamiątki.Szkoda, że pogoda nie sprzyjała w tym dniu - do lasu wybierzemy się za kilka dni.

galeria

Przedszkolny Turniej Piłki Nożnej 4 marca 2017

W sobotę 4 marca2017 ponownie wzięliśmy udział w Przedszkolnym Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez Klub Sportowy Jantar. Nasze przedszkole reprezentowały dwie ośmioosobowe drużyny z grupy Domisiów i Gwiazdeczek. Graliśmy wspaniale, strzeliliśmy mnóstwo goli i zdobyliśmy puchar i medale. Hip! Hip! Hura!

galeria

Pieniądze w życiu człowieka

W marcu odbyła się seria zajęć, pokazujących dzieciom znaczenie pieniędzy w życiu człowieka , historię pieniądza od handli wymiennego po współczesne czasy, uczyły się jak ważne jest oszczędznie i właściwe gospodarowanie pieniędzmi.. Dzieci brały udział w zabawach z praktycznym zastosowaniem pieniędzy, uczyły się planować i płacić za zakupione towary, Radziły sobie wyśmienicie!

Galeria

Święto Niepodległości na sportowo 11.11.2016

Klub sportowy Jantar zorganizował Mistrzostwa Piłki Nożnej Przedszkolaków. Wiele dzieci z naszej grupy chętnie brało w nich udział, każdy bardzo się starał dobrze wykorzystać swój czas na boisku. Strzeliliśmy 7 goli, rodzice dzielnie kibicowali. Polska biało czarwoni!

zapraszamy do galerii

Zabawy Domisiów w październiku 2016

To już drugi miesiąc naszych wspólnych zabaw a poniżej kilka wspomnień.   

 

 

zdjęcia

Jesienny las. Poznajemy drzewa 24.10.2016

Na zajęciach przyrodniczych wybraliśmy się do jesiennego lasu, by pożnać różnorodne gatunki drzew liściastych i iglstych. Znamy już ich nazwy i wygląd liści, zbieraliśmy okazy do zielnika oraz skarby jesienne. Niestety deszcz przegonił nas do przedszkola, ale choć wróciliśmy mokrzy- to z głową pełną wrażeń i torebkami pełnymi skarbów .

Zdjęcia

Zajęcia biblioteczne 20.10.2016

W ramach edukacji czytelniczej wybraliśmy się do Biblioteki Miejskiej na zajęcia, których głównymi bohaterkami były czarownice. Sami przebraliśmy się za Baby Jagi i z uwagą słuchaliśmy bajek i opowiadań o czarownicach, czarowaliśmy i oglądaliśmy książki o wiedźmach. Bardzo nam się podobało. Dziękujemy!

 

Zdjęcia

Zabawy Domisiów wrzesień 2016

Wrzesień u Domisiów obfitował w wiele ciekawych zabaw i zajęć. Powitaliśmy trójkę nowych kolegów.Zapraszamy do obejrzenia fotek.

 

 

zdjęcia

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14.10.2016

Na tegorocznej uroczystości zaprezentowaliśmy pracownikom, gościom zaproszonym i przedszkolakom przedstawienie"Słodka historia gorzkiego smaku", które również wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Marzeń Przedszkolaka. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, ale samo przygotowanie tej krótkiej scenki przyniosło nam wiele radości i oklasków.

Zdjęcia

Wystawa Grzybów Sanepid w Słupsku 10.10.2016

10 października wybraliśmy się do słupskiego Sanepidu na Wystawę Grzybów. Podziwialiśmy wiele naturalnych eksponatów: jadalnych i trujących, słuchaliśmy ciekawostek o grzybach. Nabraliśmy ochotę na grzybobranie i już wiemy, czego się strzec. W przedszkolu mamy atlas , więc poszukaliśmy w nim oglądanych  gatunków grzybów.

 

Zdjęcia

 

 

Teatrzyk MAGICZNE SŁOWA 21.09.2016

 

 

 

Zapraszamy do galerii

Domisie w Miasteczku Ruchu Drogowego przy WORD w Słupsku 20.09.2016

W ramach VIII edycji akcji CHCĘ BYĆ BEZPIECZNY NA DRODZE organizowanej przez WORD w Słupsku
dnia 20 września wybraliśmy się  do Miasteczka Ruchu Drogowego na lekcję bezpiecznego poruszanie się po drodze i jazdy rowerem. Poznaliśmy trasę i umieszczone przy niej znaki drogowe i oznaczenia, by potem samodzielnie na rowerkach sprawdzić nasze umiejętności bezpiecznej jazdy. Udało się wszystkim! Mieliśmy również okazję włożyć tzw. pijane okulary- błędnik oszalał, a wrażenia zadziwiające. Bawiliśmy się doskonale, a nauczyliśmy się wiele.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Teatrzyk Śpiąca królewna 14.09.2016

Zapraszamy do obejrzenia kilku fotek z tego wydarzenia. Jak widać dzieci bawiły się znakomicie.

Zdjęcia

I Mistrzostwa Piłki Nożnej Przedszkolaków 11.11.2016

Tegoroczne Święto Niepodległości świętowaliśmy również na sportowo. Nasza grupa reprezentowała przedszkole na I Mistrzostwach Piłki Nożnej Przedszkolaków organizowanych przez Klub Sportowy JANTAR.Zabawa była wspaniała. Rozegraliśmy mecze z drużynami przedszkoli usteckich z wynikami :4:0  i 2:0, a  znakomitym strzelcem okazał się Krzyś. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem: i chłopcy i dziewczynki przyczynili się do zwycięstwa. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Gratulacje! 

Zdjęcia

SPRZĄTANIE ŚWIATA 16.09.2016

Jak co roku i tym razem nasze przedszkole przyłaczyło się do OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA. Grupy : Domisie i Gwiazdeczki uzbrojone w gumowe rękawiczki ruszyły na podbój ulicy Polnej. Niestety okazało się , że znaleźliśmy dużo śmieci i nie porozrzucały ich dzieci. Dorośli WSYD! Na szczęście przedszkolaki z dużym zaangażowaniem porządkowały ten niewielki skrawek miasta i pewnie zaczną edukować tych, którym nie zależy na czystości w otoczeniu. BRAWO DZIECI!

zdjęcia

Dzień Rodziców- POMALUJ MI ŚWIAT 2 czerwca 2016

2 czerwca zaprosiliśmy Rodziców na inscenizację "Pomaluj mi świat".W trakcie  kolorowego przedstawienia dzieci zaprezentowały swoje barwy wierszem, piosenką i tańcem, by po zmieszaniu stworzyć wiosenny obrazek . Taniec z motylkami oraz prezenty i słodki poczęstunek były dopełnieniem serdecznych życzeń dla  rodziców. 

Galeria

Sukces na Miejsko-Gminnym Konkursie Piosenki Solowej GAMA 2016 w Charnowie 3 czerwca 2016

W piątek 3 czerwca dwie dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w Konkursie Piosenki Gama 2016, organizowanym jak co roku przez Szkołę Podstawową w Charnowie. Nasze artystki odniosły wielki sukces , wyśpiewując w kategorii przedszkolnej: I miejsce- Kalina Mike z gr.Domisie , piosenką "Baba Jaga stara", II miejsce- Blanka Korniluk z gr. Gwiazdeczki , piosenką "Morskie przygody". Gratulacje!

Galeria 

Dzień Dziecka na sportowo 1 czerwca 2016

Jak co roku w przedszkolu świętujemy Dzień Dziecka - tym razem na sportowo. Pan Mateusz przeprowadził wesołe zabawy, każdy miał okazję zmierzyć się z kilkoma ćwiczeniami sprawnościowymi: skoki w worku, strzelanie z łuku, slalom z piłką, i innymi.Zabawa była wyśmienita, potem pyszny obiadek i jeszcze pyszniejsze lody. Dzień minął bardzo szybko, a słoneczna pogoda zachęcała do kolejnych zabaw na świeżym powietrzu.

 

Galeria

Nauczycielki  
mgr Anna Haftkiewicz
Joanna Czerska

Pomoc nauczycielki
Anna Szulc - Szymczak

Logowanie
Powered by Joomla!®. Designed by: reseller hosting virtual private servers Valid XHTML and CSS.