Jesteśmy bezpieczni - wizyta pana policjanta w grupie Słoneczka

22 września gościliśmy w grupie Słoneczka pana policjanta. Tematem przewodnim wizyty było bezpieczeństwo dziecka w domu, w przedszkolu i na ulicy. Dzieci przypominały jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Pan policjant przypomniał o korzyści noszenia odblaskowych ubrań i kamizelek. Przedszkolaki usłyszały również jak zachować się podczas spotkania osoby obcej, a także w czasie kontaktu z nieznajomym psem. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się opowiadania o codziennej pracy policjanta. Dzięki takim spotkaniom dzieci na pewno nie będą obawiały się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom z osobą, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę "Czerwone światło - stop", a w nagrodę otrzymały książeczki na temat bezpieczeństwa dzieci oraz odblaskowe opaski.

Teatrzyk ,,Magiczne słowa'' 21.09.2016

21 września odwiedzili nas aktorzy z teatru w Krakowie. Obejrzeliśmy piękne przedstawienie ,,Magiczne słowa". Aktorzy w niezwykle wymowny sposób przybliżyli przedszkolakom tematykę kultury zachowań oraz okoliczności używania trzech magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję. Dzieci z ciekawością śledziły losy bohaterów, jednocześnie biorąc w nim czynny udział. Myślę, że większość dzieci zapamiętała, jak ważna jest znajomość i używanie tych trzech magicznych słów. Dzieci świetnie się bawiły i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Wycieczka do Parku Dinozaurów w Łebie 9.06.2015

Nasze przedszkolaki tj. grupa Słoneczka i Domisie wybrały się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie. Dzieci miały możliwość podziwiania najróżniejszych gatunków dinozaurów od roślinożernych po mięsożerne. Z krótkich informacji umieszczonych przy danym gatunku dinozaura mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących ich życia i funkcjonowania w środowisku naturalnym. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zwierzęta, które mogliśmy zwiedzać w mini zoo oraz ogronmy plac zabaw, na którym szaleństwom dzieci nie było końca. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do naszych domów. 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 20.09.2016

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki również obchodziły swoje święto. Każde dziecko przyniosło do przedszkola wypisane na małych karteczkach swoje marzenie. Zamknęliśmy marzenia dzieci w balonikach wypełnionych helem. Dzieci mocno trzymały swoje marzenia w małych rączkach, kiedy maszerowaliśmy ulicami Ustki. Naszym przystankiem końcowym był Urząd Miasta, gdzie Pan Burmistrz, Jacek Graczyk wyszedł do dzieci, złożył życzenia z okazji ich święta, poczęstował cukierkami, a wtedy wszystkie dzieci wypuściły swoje baloniki z marzeniami i poleciały do samego nieba. Widok był przepiękny! Ciekawe, które z marzeń dzieci się spełni, a może marzenia już się spełniły?

Audycja muzyczna ,,Kim zostanę, gdy dorosnę?" 05.2015

Niedawno gościliśmy w naszym przedszkolu zespół muzyczny, który przygotował dla naszych przedszkolaków audycję muzyczną. Audycja miała na celu zapoznanie dzieci z różnymi zawodami wykonywanywanymi przez dorosłych. Dzieci śpiewały, tańczyły i mogły posłuchać ciekawostek na temat pracy policjanta, kolejarza, matynarza itp. Zabawa wszystkim dzieciom bardzo się podobała, dziękujemy.
Powered by Joomla!®. Designed by: reseller hosting virtual private servers Valid XHTML and CSS.