Bal Karnawałowy w Przedszkolu

UWAGA RODZICE

INFORMUJEMY, ŻE W TYM ROKU  BAL KARNAWAŁOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDZIE SIĘ 3 LUTEGO (środa) 2016. 

Przedszkolna Wigilia 21.XII.2015

W poniedziałek 21grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Jest to taki czas, który kryje w sobie niepowtarzalną magię. Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas czas  spotkań z rodziną, najbliższymi, dzielenie się opłatkiem, składania sobie życzeń, wspólnego kolędowania. Do naszego przedszkola w ten szczególny czas zaprosiliśmy gości, którzy razem ze wszystkimi przedszkolakami wzięli udział w uroczystości. Były Jasełka, kolędy, dzielenie się opłatkiem oraz poczęstunek świąteczny dla gości i dla dzieci. W ten szczególny czas życzymy wszystkim Wesołych Świąt. 

Galeria

Kolorowy tydzień 10-14.02.2014

W jenym z lutowych tygodni w grupie Słoneczka zorganizowaliśmy kolorowy tydzień. Aby urozmaicić i ubarwić zimowe dni wszyscy przychodziliśmy ubrani w określony dzień na odpowiedni kolor. W poniedziałek królował kolor żółty- to kolor naszego symbolu grupowego-słoneczka. Tego dnia poznawaliśmy przedmioty, owoce i warzywa w tym kolorze. We wtorek królował kolor niebieski. Był to dzień zabawy i doświadczeń z wodą, a najwięcej radości sprawiły dzieciom samodzielnie zrobione bańki mydlane. Środa była dniem pomarańczowym. Podczas zajęć rozmawialiśmy i smakowaliśmy owoce i warzywa w tym kolorze oraz zorganizowaliśmy konkursy: dmuchanie balonów w kolorze pomarańczowym, picie przez słomkę soku marchewkowo-pomarańczowego oraz jedzenie marchewki na czas. Na koniec zasialiśmy do doniczek nasiona naszej pierwszej grupowej marchewki oraz nasiona kwiatów w kolorze pomarańczowym i umieściliśmy w kąciku przyrodniczym. Czwartek był dniem zielonym. Dzieci słuchały wierszyków i piosenek o warzywach w kolorze zielonym, rozmawiały o znaczeniu zielonych warzyw w życiu człowieka, a także podczas zabaw zamieniały się w prawdziwe żabki. Piątek był dniem czerwonym. Był szczególnym dniem ponieważ były to Walentynki. Tego dnia zaprosiliśmy chętnych rodziców do uczestniczenia we wspólnych zabawach w naszej grupie. Czerwone serca były wszędzie: na ścianach, na głowach dzieci, nawet bawiliśmy się czerwonymi balonami w kształcie serc. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani czekoladowymi sercami- oczywiście prosto z serca.

Góra Grosza

Rozpoczęła się kolejna edycja pomocy dzieciom Góra Grosza. Nasze przedszkole, jak co roku również przyłącza się do tej akcji. W dniach 23.11- 4.12.2015 w naszym przedszkolu do skrzyneczki w holu zbieramy grosiki, które będą przekazane odpowienim instytucjom. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji pomocy dziecim.

Dzień Babci i Dziadka 17.01.2014

 17 stycznia 2014r nasze ,,Słoneczka" przygotowały uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli goście mogli podziwiać, jak dzieci z pełnym zaangażowaniem prezentowały wierszyki, piosenki oraz układy taneczne przygotowane specjalnie na tę uroczystość. Wielką radość sprawiły gościom konkursy i quizy, w których chętnie wzięli udział, a ukoronowaniem  uroczystości był piękny wspólny śpiew wszystkich gości oraz wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków dla Babci i Dziadka. 
Powered by Joomla!®. Designed by: reseller hosting virtual private servers Valid XHTML and CSS.