WRZESIEŃ

Stajemy się co raz starsi. Mamy już 5 lat. Co niektórzy z nas, pójdą od przyszłego roku do szkoły, więc postanowilismy jak najwięcej czasu spędzać na wspólnej zabawie. We wrześniu była piękna pogoda, często wychodziliśmy na podwórze przedszkolne, gdzie zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni, bawiliśmy się w piaskownicy lub korzystaliśmy z karuzeli. Podczas zabaw byliśmy zawsze pod opieką pani wychowawczyni i przestrzegaliśmy zasad bezpiecznej zabawy. Przypomnieliśmy sobie również zasady bezpiecznego poruszania się podczas drogi z domu do przedszkola i z przedszkola do domu oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Byliśmy na przejściu dla pieszych z sygnalizatorem swietlnym i razem z panią wychowawczynią przechodziliśmy na zielonym świetle. Aby dobrze zapamiętać wszystkie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy i zasady bezpiecznej zabawy, mielismy spotkanie z panem policjantem, który przyszedł do nas i rozmawiał z nami na ten temat. Umieliśmy odpowiedzieć na jego pytania i był zadowolony, że tyle wiemy i umiemy. Ale na tym nie koniec. Aby utrwalić znajomość znaków drogowych, pojechaliśmy do Teatru „Tęcza”w Słupsku na przedstawienie pt.”Wielka draka o drogowych znakach”. Przedtawienie bardzo nam się podobało. Mamy nadzieję, że jeszcze się tam wybierzemy.

Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom

W dniach 13-17 luty 2012r. odbył się Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom. Codziennie przychodzili do nas babcie i dziadkowie i czytali nam, opowiadali przedstawiali różne bajki. Celem spotkań było pokazanie korzyści płynących z głośnego czytania książek przez dorosłych oraz stworzenie wokół dzieci sympatycznej atmosfery kontaktu z książką. Ogromnie dziękujemy za zaangażowanie w czytanie bajek i mile spędzony czas.

„Co marzenia to marzenia, wnet się życie nasze zmienia” - 17.01.2012

Tego dnia odbył się Bal karnawałowy. Dzieci przybyły do przedszkola w fantastycznych strojach. Wszystkie dzieci były przebrane a najwięcej było księżniczek i bajkowych postaci m.in. piraci, rycerze. Niektóre były tak barwne, że trudności z rozpoznawaniem dzieci miały same panie Bawiliśmy się znakomicie dzięki panu prowadzącemu. Całą zabawę ubarwiały nam tańce oraz konkursy. To był naprawdę pełen wrażeń dzień, który pozostał w pamięci a przede wszystkim na zdjęciach.
Powered by Joomla!®. Designed by: reseller hosting virtual private servers Valid XHTML and CSS.