Grupy

Informacje


Opłaty za przedszkole

  Nr konta:
92 9315 0004 0000 1674 2000 0040

 

Żywienie

  stawka dzienna - 5,50 zł

 

Dodatkowa godzina

  1 zł

 

XVI PRZEDSZKOLNY RAJD ROWEROWY

W SOBOTĘ 12 MAJA 2018 ODBYŁ SIĘ XVI PRZEDSZKOLNY RAJD ROWEROWY. Pogoda dopisywała, humory też . Dojechaliśmy do Wydmy Orzechowskiej , gdzie po upieczeniu kiełbasek na ognisku odpoczywaliśmy na łonie natury, dzieci świetnie się bawiły. Jak zwykle wiele śmiechu wywołały konkursy i niezawodne ciąganie liny. Zapraszamy na kolejny rajd za rok.

ZDJĘCIA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018nw naszym przedszkolu

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nasze przedszkole również przyłączyło się w tym roku do zbiórki, a już jutro tzn. 12 stycznia pokażmy nasze serca i zapełnijmy puszkę pomagając innym. 

Pasowanie Przedszkolaka- Delfinki

22 listopada br. odbyło się uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA w najmłodszej grupie DELFINKI. Wszyscy goście podziwiali umiejętności  ruchowo-artystyczne maluszków, a dzieci pięknie bawiły się z paniami w swoje ulubione zabawy, recytowały wierszyki z życia przedszkolaka ,tańczyły i śpiewały. Widać, że większość z nich dobrze zaadaptowały się w przedszkolu i czują sie w nim swobodnie . Złożyły PRZYSIĘGĘ PRZEDSZKOLAKA, Pani Dyrektor uroczyście pasowała każde dziecko , wręczyła upominki i pamiątkowe dyplomy. Potem uroczysty słodki poczęstunek i wymiana wrażeń. Mamy nadzieję , że nikomu ich nie zabrakło . Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Zdjęcia dostępne na profilu grupy.

Kolejna edycja akcji Góra Grosza

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pod nazwą Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Zachęcamy wszystkie dzieci oraz rodziców do zapełniania puszki grosikami, która stanie w holu naszego przedszkola. Akcję rozpoczynamy już 27 listopada i potrwa do 2 stycznia 2018r. 

Realizacja programu czytelniczego ,,Czytanie rozwija wyobraźnię"

 

 W ramach realizacji programu czytelniczego ,,Czytanie rozwija wyobraźnię" zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do codziennego  czytania swoim pociechom  literatury dziecięcej. Rodzice bardzo chętnie włączyli się w realizację programu i systematycznie nas odwiedzają czytając bajki. Są to chwile bardzo wyczekiwane przez dzieci ponieważ dzieci widząc swoich rodziców czytających innym dzieciom czują się dumne i wyróżnione. Nasze przedszkolaki chętnie słuchają nowych bajek oraz chętnie goszczą rodziców w naszym przedszkolu. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wizyty i zaangażowanie w akcję czytelniczą.

 

 

Święto Przedszkolaka

W Świetno Przedszkolaka symbolem  stał się kolor niebieski oraz niebieski balonik - wszystkie przedszkolaki można więc było spotkać ubrane na niebiesko i z niebieskim balonikiem w rączce. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka, ale także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki z niebieskimi balonikami w rączkach udały się do usteckiego portu i wypuściły w powietrze baloniki z życzeniami. W drodze powrotnej były również lody i krówki z miejscowej kawiarni

Przedszkolaki w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku

W październiku nasze przedszkolaki z najstarszych grup (Słoneczka, Motylki, Gwiazdeczki, Rybki) odwiedziły Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku.
Przedszkolaki ubrane w kaski i kamizelki odblaskowe wyruszyły na tor, gdzie wykazywały się zdobytą wcześniej wiedzą. Doskonale sobie radziły na placu ze ścieżkami rowerowymi, rondem, skrzyżowaniem oraz znakami drogowymi. Lekcja bezpieczeństwa połączona z zabawą z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, które na pewno będą czuły się bezpiecznie podczas wycieczek rowerowych. Myślę, że po takim treningu i lekcji bezpieczeństwa nasze przedszkolaki stały się świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.

XV Przedszkolny Rajd Rowerowy

XV Przedszkolny Rajd Rowerowy odbył się w tym roku 9 września 2017r.Pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała,po drodze kilka przygód nas spotkało,jednak nie stanowiło to problemu,by rajd się odbył. Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za uczestnictwo i zapraszamy na kolejny w maju!

galeria

wIZYTA ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO W NASZYM PRZEDSZKOLU

Przed świetami Wielkanocnymi, każde dziecko w naszym przedszkolu starało się z całych sił być bardzo grzecznym- dlaczego? Ponieważ miał nas wkrótce odwiedzić miły gość- Wielkanocny Zajączek. I stało się to, na co czekały dzieci, a więc zawitał u nas Zajączek Wielkanocny, który przywitał się z każdym dzieckiem i wręczył miły upominek. Do zobaczenia w przyszłym roku Zajączku!!!

PREZENTACJE ARTYSTYCZNE PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 22 kwietnia odbyły się Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków w hali  ZSOiT w Ustce. Dzieci z grupy ,,Domisie", ,,Gwiazdeczki" oraz ,,Rybki" zaprezentowały przygotowane ze swoimi wychowawczyniami tańce. Przedszkolaki spisały się znakomicie, a ich występy na długo zostaną w pamięci oglądających. Wielkie gratulacje dla wszystkich!!!

Podkategorie

  • Informacje

    Miejskie Przedszkole nr 3  dyżuruje w miesiącu sierpniu 2014

    Prosimy zapisywać się na listę u wychowawców, w celu ustalenia ilości grup.
Powered by Joomla!®. Designed by: reseller hosting virtual private servers Valid XHTML and CSS.